Hallitus

Business Tornion hallitukselle on erittäin monipuolinen ja vahva elinkeinoelän osaaminen. Hallituksen jäseniltä löytyy kokemusta kaupan, palveluiden, teollisuuden ja logistiikan osa-alueilta.

Risto Leinonen

Puheenjohtaja

risto.leinonen@luottamus.tornio.fi

Puh. 040 841 1348

Arto Ponkala

Varapuheenjohtaja, varajäsen

arto.ponkala@gmail.com

Puh. 040 069 0304

Tapio Herajärvi

Jäsen

tapio.herajarvi@corrotech.fi

Puh. 040 063 5179

Jukka Kujala

Jäsen

jukka.kujala@tornio.fi

Puh. 040 132 0403

Terhi Kuivila

Jäsen

terhi.kuivila@op.fi

Puh. 040 575 9529

Tapio Herajärvi

Jäsen

tapio.herajarvi@corrotech.fi

Puh. 040 063 5179

Kimmo Juntti

Varajäsen

kimmo.juntti@k-market.com

Puh. 040 505 1433

Kimmo Auno

Varajäsen

kimmo.auno@outlook.com

Puh. 040 069 4356

Erkki Hanhirova

Varajäsen

erkki.hanhirova@havator.com

Sampo Kangastalo

Varajäsen

sampo.kangastalo@tornio.fi

Puh. 040 764 0559

Marko Alamartimo

Toimitusjohtaja

marko.alamartimo@tornio.fi

Puh. 040 025 1350


Ota yhteyttä

Marko Alamartimo

Toimitusjohtaja

Ritva Rimpisalo

Toimistosihteeri

Rajatonta kasvupotentiaalia yrityksille

Business Tornion tuella liiketoimintasi potentiaalilla ei ole mitään rajaa. Business Tornio on Tornion kaupungin ja paikallisten.

Lue lisää

Tilaa Business Tornion uutiskirje

Kun tilaat uutiskirjeemme, pysyt ajan tasalla Tornion tapahtumista, hankkeista, yritysuutisista ja mahdollisuuksista. Uutiskirje ilmestyy joka kuukausi. Muista pitää sähköpostiasi silmällä!