Palvelumme

Yritysasioissa sinua palvelee

MArko Alamartimo

Invest In, toimintaympäristön kehittäminen

Toimitusjohtaja
Marko Alamartimo
+358 40 025 1350
marko.alamartimo@tornio.fi
Palvelukielet: Suomi, English
Suurinvestoinnit, sijoittautuminen, kansainvälinen yhteistyö, toimintaympäristön kehittäminen

Kimmo Nurmos

Yritystoiminnan aloittaminen, Liiketoiminnan kehittäminen

Yrityskehittäjä (aloittavat yritykset, liiketoimintaa kehittävät yritykset)
Kimmo Nurmos
+358 40 768 5438
kimmo.nurmos@tornio.fi
Palvelukielet; Suomi, English, Svenska
Liiketoiminnan kehittäminen, investoinnit, rahoitus, kansainvälistyminen, yritystoiminnan aloittamiseen liittyvät asiat, omistajanvaihdos

Yritystoiminnan aloittaminen, Liiketoiminnan kehittäminen

Yrityskehittäjä (aloittavat yritykset, liiketoimintaa kehittävät yritykset)
Hannaleena Posti
+358 40 661 2939
hannaleena.posti@tornio.fi
Palvelukielet; Suomi, English, Svenska
Liiketoiminnan kehittäminen, investoinnit, rahoitus, kansainvälistyminen, yritystoiminnan aloittamiseen liittyvät asiat, omistajanvaihdos

Hallinto, muut palvelut

MArko Alamartimo

Johtaminen

Toimitusjohtaja
Marko Alamartimo
+358 40 025 1350
Marko.alamartimo@tornio.fi
Palvelukielet: Suomi, English
Hallinto, toimintaympäristön kehittäminen, viestintä ja markkinointi

Ritva Rimpisalo

Toimistopalvelut

Toimistosihteeri
Ritva Rimpisalo
+358 40 090 2212
ritva.rimpisalo@tornio.fi
Palvelukielet: Suomi, Svenska
Toimistopalvelut, taloushallinto, muut palvelut

Katri Åström

Tornion Yrittäjät ry

Toimistosihteeri
Katri Åström
Puh.: +358 40 801 3134
tornio.toimisto@yrittajat.fi

Tornion Yrittäjät ry puheenjohtaja Martti Kankaanranta
+358 500 693 745
martti.kankaanranta@pp.inet.fi

Rajaneuvonnassa sinua palvelee

Päivi Koivupalo

Pohjoiskalotin Rajaneuvonta

Koordinaattori
Päivi Koivupalo
+358 40 126 7888
paivi.koivupalo@tornio.fi
Palvelukielet: Suomi, Svenska

Birgitta Tamminen

Arbeta Tillsammans

Koordinaattori
Birgitta Tamminen
+358 40 838 11 00
birgitta.tamminen@lapinliitto.fi
Palvelukielet: Suomi, Svenska, English

Kehittämishankkeet

Tiinu Rantamaa

Lapin Kaasutaloussuunnitelma

Projektipäällikkö
Marja-Liisa (Tiinu) Rantamaa
+358 40 681 8184
marja-liisa.rantamaa@tornio.fi
Palvelukielet: Suomi, Svenska, English

Lapin kaasutaloussuunnitelma ›

Marke Rautiala

Exit Korona

Projektipäällikkö
Marke Rautiala
+358 40 673 9858
marke.rautiala@tornio.fi
Palvelukielet: Suomi, English

Exit korona ›

MArko Alamartimo

Invest In Tornio – Invest In Future

Toimitusjohtaja
Marko Alamartimo
+358 40 025 1350
Marko.alamartimo@tornio.fi
Palvelukielet: Suomi, English

Invest in Tornio – Invest in Future ›

Matkailun kehittäminen Two Countries - One Destination

Noora Barria

Matkailun kehittäminen, Markkinointi

Markkinointipäällikkö, Tornio ja Haaparanta
Noora Barria
+358 40 570 2944
noora.barria@tornio.fi
Palvelukielet: Suomi, English

Two countries – One destination ›

Eeva Skybäck

Matkailun kehittäminen, Hallinto, Tornio

Projektipäällikkö
Eeva Skybäck
+358 40 612 7722
eeva.skyback@tornio.fi
Palvelukielet: Suomi, Svenska, English

Two countries – One destination ›

Jenna Laitinen

Matkailun kehittäminen, Hallinto, Haaparanta

Projektipäällikkö
Jenna Laitinen
+46 72 554 76 58
jenna.laitinen@haparanda.se
Palvelukielet: Suomi, Svenska, English

Two countries – One destination ›

Sivun alkuun