Autamme sinua monipuolisesti

Palvelemme sinua yritysasioihin, hallintoon, rajaneuvontaan, kehittämishankkeisiin ja matkailun kehittämiseen liittyvissä asioissa. Alta löydät yhteystietomme aihealue kohtaisesti. Ole rohkeasti yhteydessä tai tule käymään.

Yritysasiat

Kimmo Nurmos

Yrityskehittäjä, Aloittavat yritykset

kimmo.nurmos@tornio.fi

Puh. 040 768 5438

Hannaleena Posti

Yrityskehittäjä, Investoinnit ja kehittäminen

hannaleena.posti@tornio.fi

Puh. 040 661 2939

Marko Alamartimo

Toimitusjohtaja

marko.alamartimo@tornio.fi

Puh. 040 025 1350

Hallinto, muut palvelut

Marko Alamartimo

Toimitusjohtaja

marko.alamartimo@tornio.fi

Puh. 040 025 1350

Ritva Rimpisalo

Toimistosihteeri

ritva.rimpisalo@tornio.fi

Puh. 040 090 2212

Annu Kivimäki

Sihteeri

tornion@yrittajat.fi

Puh. 040 801 3134

Rajaneuvonta

Päivi Koivupalo

Koordinaattori

paivi.koivupalo@tornio.fi

Puh. 040 126 7888

Invest in Tornio - Invest in Future

Kimmo Nurmos

Yrityskehittäjä, Aloittavat yritykset

kimmo.nurmos@tornio.fi

Puh. 040 768 5438

Business Tornio - New Business -hanke

Marja-Liisa (Tiinu) Rantamaa

Projektipäällikkö

marja-liisa.rantamaa@tornio.fi

Puh. 040 681 8184

Miikka Laitinen

Projektiasiantuntija (TKI)

miikka.laitinen@tornio.fi

Puh. 040 842 0677

Two Countries – One Destination -matkailun kehittämishanke

Noora Barria

Markkinointipäällikkö

noora.barria@tornio.fi

Puh. 040 570 2944

Jenna Laitinen

Projektipäällikkö

jenna.laitinen@haparanda.se

Puh. +46 72 554 76 58

Tiina Vähä

Projektikoordinaattori

tiina.vaha@tornio.fi

Puh. 040 612 7722


Laskutustiedot

Yritystiedot

Business Tornio Oy
Y-tunnus: 1508288-9

Verkkolaskut

Verkkolaskutusosoite 003715082889
Välittäjän tunnus OKOYFIHH

Paperiset laskut

Paperiset laskut tulee lähettää osoitteeseen: Suensaarenkatu 4, 95400 Tornio

Sähköpostilaskut

Sähköpostilaskut tulee lähettää osoitteeseen: ritva.rimpisalo@tornio.fi

Vaadittavat tunnisteet ovat laskun lähettäjän nimi, laskun päiväys, laskun numero, viitenumero, laskun summa, eräpäivä ja myyjän y-tunnus. Viitteenä laskulla tulee näkyä tilaajan/viitehenkilön nimi sekä mahdollinen projekti, sopimusnumero tai muu vastaava asiaviite.