Yhteystiedot

Yritysasioissa sinua palvelee

Marko Alamartimo

Marko Alamartimo, toimitusjohtaja
Invest In, toimintaympäristön kehittäminen

+358 40 025 1350
marko.alamartimo@tornio.fi
Palvelukielet: Suomi, English
Suurinvestoinnit, sijoittautuminen, kansainvälinen yhteistyö, toimintaympäristön kehittäminen

Kimmo Nurmos

Kimmo Nurmos, yrityskehittäjä
Aloittavat yritykset, liiketoimintaa kehittävät yritykset

+358 40 768 5438
kimmo.nurmos@tornio.fi
Palvelukielet; Suomi, English, Svenska
Liiketoiminnan kehittäminen, investoinnit, rahoitus, kansainvälistyminen, yritystoiminnan aloittamiseen liittyvät asiat, omistajanvaihdos

Hannaleena Posti

Hannaleena Posti, yrityskehittäjä
Aloittavat yritykset, liiketoimintaa kehittävät yritykset

+358 40 661 2939
hannaleena.posti@tornio.fi
Palvelukielet; Suomi, English, Svenska
Liiketoiminnan kehittäminen, investoinnit, rahoitus, kansainvälistyminen, yritystoiminnan aloittamiseen liittyvät asiat, omistajanvaihdos

Hallinto, muut palvelut

Marko Alamartimo

Marko Alamartimo, toimitusjohtaja
Johtaminen

+358 40 025 1350
marko.alamartimo@tornio.fi
Palvelukielet: Suomi, English
Hallinto, toimintaympäristön kehittäminen, viestintä ja markkinointi

Ritva Rimpisalo

Ritva Rimpisalo, toimistosihteeri
Toimistopalvelut

+358 40 090 2212
ritva.rimpisalo@tornio.fi
Palvelukielet: Suomi, Svenska
Toimistopalvelut, taloushallinto, muut palvelut

Annu Kivimäki

Annu Kivimäki, sihteeri
Tornion Yrittäjät Ry

+358 40 801 3134
tornion@yrittajat.fi
Tornion Yrittäjät ry puheenjohtaja Antti Kaarlela
+358 40 066 7706
anttikk@gmail.com

Rajaneuvonnassa sinua palvelee

Päivi Koivupalo

Päivi Koivupalo, koordinaattori
Pohjoiskalotin Rajaneuvonta

+358 40 126 7888
paivi.koivupalo@tornio.fi
Palvelukielet: Suomi, Svenska, English

Birgitta Tamminen

Birgitta Tamminen, koordinaattori
Arbeta tillsammans

+358 40 838 11 00
birgitta.tamminen@lapinliitto.fi
Palvelukielet: Suomi, Svenska, English

Kehittämishankkeet

Marja-Liisa Rantamaa

Marja-Liisa (Tiinu) Rantamaa, projektipäällikkö
New Business -hanke

+358 40 681 8184
marja-liisa.rantamaa@tornio.fi
Palvelukielet: Suomi, Svenska, English

Tarja Kinnunen

Tarja Kinnunen, projektipäällikkö
Lapin kaasutaloussuunnitelma -hanke

+358 40 673 9858
tarja.kinnunen@tornio.fi
Palvelukielet: Suomi, English

Marko Alamartimo

Marko Alamartimo, toimitusjohtaja
Invest In Tornio – Invest In Future

+358 40 025 1350
marko.alamartimo@tornio.fi
Palvelukielet: Suomi, English, Svenska

Miikka Laitinen

Miikka Laitinen, projektiasiantuntija (TKI)
New Business -hanke

+358 40 842 0677
miikka.laitinen@tornio.fi
Palvelukielet: Suomi, Svenska, English

Matkailun kehittäminen Two Countries - One Destination

Noora Barria

Noora Barria, markkinointipäällikkö
Matkailun kehittäminen, markkinointi, Tornio ja Haaparanta

+358 40 570 2944
noora.barria@tornio.fi
Palvelukielet: Suomi, English

Eeva Skyback

Eeva Skybäck, projektipäällikkö
Matkailun kehittäminen, hallinto, Tornio

+358 40 612 7722
eeva.skyback@tornio.fi
Palvelukielet: Suomi, Svenska, English

Jenna Laitinen

Jenna Laitinen, projektipäällikkö
Matkailun kehittäminen, hallinto, Haaparanta

+46 72 554 76 58
jenna.laitinen@haparanda.se
Palvelukielet: Suomi, Svenska, English

Sivun alkuun