Team Botnia Oy:n hallitus v. 2020

Auno Kimmo, puheenjohtaja
Yrittäjä Kalaliike Haavi Ky
Jokivarrentie 1677, 95400 Tornio
+358 400 694 356
kimmo.auno@tornio.fi

Pohjanen Raimo, varapuheenjohtaja
Toimitusjohtaja Pohjaset Oy
Valiontie 8, 94450 Keminmaa
+358 20 747 9000
+358 400 696 646
raimo.pohjanen@pohjaset.com

Herajärvi Tapio, jäsen
Toimitusjohtaja Corrotech Oy
PL 301, 95401 Tornio
+358 400 635 179
tapio.herajarvi@corrotech.fi

Luokkanen Terhi, jäsen
Toimitusjohtaja Tornion osuuspankki
Hallituskatu 14, 95400 Tornio
+358 40 575 9529
terhi.luokkanen@op.fi

Nousiainen Timo, jäsen
Kaupunginjohtaja Tornion kaupunki
Suensaarenkatu 4, 95400 Tornio
+358 500 927 111
timo.nousiainen@tornio.fi

Ylitalo Mikko, jäsen
TkT tutkimusjohtaja Outokumpu Tornio Works
Terästie 1, 95490 Tornio
+358 16 454 128
+358 40 744 5794
mikko.ylitalo@outokumpu.com

Juntti Kimmo, varajäsen
Kauppias K-Market Kirsikka
Holmantie 2, 95450 Tornio
+358 40 505 1433
kimmo.juntti@pp.inet.fi

Kaarlela Antti, varajäsen
Toimitusjohtaja Antti Kaarlela Oy
Sukkatehtaankatu 5, 95420 Tornio
+358 400 667 706
anttikk@gmail.com

Rantamaa Kari, varajäsen
Toimitusjohtaja Tormets Oy
Verkkotehtaankatu 29, 95420 Tornio
+358 400 619 844
kari.rantamaa@tormets.fi

Taramaa Markku, varajäsen
Toimitusjohtaja Futop Oy
Pakkahuoneenkatu 1, 95400 Tornio
+358 40 726 9650
markku.taramaa@futop.fi

Välimaa Risto, varajäsen
Account Manager Eastman Chemical Company
Suensaarenkatu 4, 95400 Tornio
+358 40 765 3404
ristovalimaa@eastman.com

Alamartimo Marko, toimitusjohtaja
Toimitusjohtaja Team Botnia Oy
Pakkahuoneenkatu 1, 95400 Tornio
+358 400 251 350
marko.alamartimo@tornio.fi

Sivun alkuun