Business Tornio - rajatonta kasvupotentiaalia yrityksille

Business Tornio on Tornion seudun kehitysyhtiö, joka palvelee paikallisia yrityksiä, yrittäjiä ja elinkeinoelämää sekä kehittää alueen toimintaympäristöä elinvoimaisemmaksi.

Hallitus

Risto Leinonen

Puheenjohtaja

risto.leinonen@luottamus.tornio.fi

Puh. 040 841 1348

Arto Ponkala

Varapuheenjohtaja, varajäsen

arto.ponkala@gmail.com

Puh. 040 069 0304

Tapio Herajärvi

Jäsen

tapio.herajarvi@corrotech.fi

Puh. 040 063 5179

Jukka Kujala

Jäsen

jukka.kujala@tornio.fi

Puh. 040 132 0403

Terhi Kuivila

Jäsen

terhi.kuivila@op.fi

Puh. 040 575 9529

Kari Rantamaa

Jäsen

kari.rantamaa@tormets.fi

Puh. 040 061 9844

Kimmo Auno

Varajäsen

kimmo.auno@outlook.com

Puh. 040 069 4356

Erkki Hanhirova

Varajäsen

erkki.hanhirova@havator.com

Sampo Kangastalo

Varajäsen

sampo.kangastalo@tornio.fi

Puh. 040 764 0559

Marko Alamartimo

Toimitusjohtaja

marko.alamartimo@tornio.fi

Puh. 040 025 1350

Laskutustiedot

Yritystiedot

Business Tornio Oy
Y-tunnus: 1508288-9

Verkkolaskut

Verkkolaskutusosoite 003715082889
Välittäjän tunnus OKOYFIHH

Paperiset laskut

Paperiset laskut tulee lähettää osoitteeseen: Suensaarenkatu 4, 95400 Tornio

Sähköpostilaskut

Sähköpostilaskut tulee lähettää osoitteeseen: ritva.rimpisalo@tornio.fi

Vaadittavat tunnisteet ovat laskun lähettäjän nimi, laskun päiväys, laskun numero, viitenumero, laskun summa, eräpäivä ja myyjän y-tunnus. Viitteenä laskulla tulee näkyä tilaajan/viitehenkilön nimi sekä mahdollinen projekti, sopimusnumero tai muu vastaava asiaviite.

Mediapankki

Business Tornion mediapankista löydät sekä Business Tornion aineistot, kuten logon ja organisaatioesittelyn. Mediapankista löydät myös kuvituskäyttöä varten kuvia Tornion seudun yrityksistä. Kun käytät kuvia, muistathan ilmoittaa Business Tornion kuvaoikeuksien omistajana.

Siirry mediapankkiin

Avoimet työpaikat

Tilaa Business Tornion uutiskirje

Kun tilaat uutiskirjeemme, pysyt ajan tasalla Tornion tapahtumista, hankkeista, yritysuutisista ja mahdollisuuksista. Uutiskirje ilmestyy joka kuukausi. Muista pitää sähköpostiasi silmällä!